Objevujte krásy
Havajských ostrovů

Poznejte přírodní divy sopečných a korálových ostrovů Tichého oceánu.
Více o zájezdu

Zájezd Havaj

16-ti denní poznávací zájezd s Ing. Martinem Černým po největších krásách 4 hlavních ostrovů Havajského souostroví, a to po OAHU, KAUAI, MAUI a BIG ISLANDu. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! Zájezd je určen pro skupinu 17 osob + průvodce Ing. Martin Černý.

 

Termín a cena zájezdu:

St  02.10.  -  Čt  17.10.2019            93.990,- Kč  (objednávejte na webu Simon tourist)

 

Program zájezdu:

1.den: Odlet z Prahy, díky časovému posunu mínus 12 hodin přílet do HONOLULU na ostrově OAHU ještě týž den, nocleh v hotelu u Waikiki Beach na 5 nocí.

2.den: Pohodový den, seznámení s Waikiki (pláž, International Market Place, socha Otce surfařů, nejstarší místní hotel Moana). V havajském domorodém jazyce slovo Waikiki znamená "tryskající sladká voda" (tedy pramen neboli gejzír). Celé město pak bylo postaveno na bývalých mokřadech, které musely být kdysi odvodňovány mnoha kanály, nejznámější z nich je kanál Ala Wai. Čeká nás krátký výlet na vyhaslý KRÁTER DIAMOND HEAD s panoramatickým výhledem, koupání, nocleh ve stejném hotelu.

3.den: Okruh ostrovem OAHU, je to ostrov s největším počtem obyvatel, ostrov plný barev, památek a pohnuté historie. Navštívíme nejen ananasové plantáže firmy DOLE. Okruh východem ostrova (pohledy na rozeklané divoké pobřežní skály, krásné pláže, vlny a surfaři), návštěva BIODO TEMPLE - budhistického kláštera (jedná se o kopii 950 let starého chrámu v japonském Kyotu. Uvnitř se nachází 3 metry vysoká, pozlacená socha Budhy), panoramatická vyhlídka NUUANU PALI LOOKOUT směrem k severozápadnímu pobřeží ostrova, botanická zahrada v sopečném kráteru.

4.den: Centrum Honolulu (katedrála sv. Ondřeje, návštěva Hawaiiského Kapitolu (Hawaii je 50. státem USA, a to od roku 1959), socha krále Kamehamehy I. (sjednotitele havajských ostrovů) a socha královny Lili´uokalany, Iolani Palace - jediný královský palác na území USA, výjezd na Aloha Tower, významné polynéské Bishop Museum (z roku 1889, největší přehlídka umění a kultur národů nejen Polynésie, ale celé Oceánie), National Memorial Cemetery of the Pacific - rozsáhlý Národní hřbitov Pacifiku nacházející se přímo v kráteru vyhaslé sopky), scénická jízda pralesem přímo nad Honolulu.

5.den: Dopoledne Pearl Harbor (nejprve zhlédneme dokument o přepadení základny Japonskem v roce 1941 a dále pojedeme lodí na památník USS ARIZONA MEMORIAL, jenž se nachází přímo nad potopenou lodí. Můžete si též prohlédnout ponorku USS Bowfin a různá torpéda. Návštěva Polynéského kulturního centra (jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí státu Hawaii, vstup není v ceně. Během návštěvy se Vám představí 8 oblastí celé Polynésie), nebo volné odpoledne - nákupy suvenýrů, relaxace, koupání.

6.den: Přelet na Big Island (největší z ostrovů, 10.432 km2, říká se mu též Hawaii) na letiště Kailua-Kona (přistávací dráha letiště byla postavena na lávovém příkrovu - zajímavý pohled při přistání). Národní historická památka PUUKOHOLA HEIAU. Překrásná cesta podél pralesa autem do Hila, zastávka u WAIPI´O VALLEY a ve státním parku AKAKA FALLS. Ubytování ve městě Hilo na 2 noci.

7.den: Pacifické muzeum tsunami ve městě HILO, Duhový vodopád, státní park LAVA TREE, a Národní park Volcanoes (návštevnické centrum, aktivní kaldéra Kilauea, průchod lávovým tubusem, krátery, lávová pole se dvěma druhy lávy). Národní park byl vyhlášen již v roce 1916 a na seznam přírodního dědictví UNESCO se dostal v roce 1987. Nocleh ve stejném hotelu.   

          

8.den: Sedlová cesta mezi sopkami MAUNA LOA (4.169 m.n.m., má až 100km v průměru, je to nejmasivnější vulkán světa) a MAUNA KEA (4.205 m.n.m., pod hladinou moře měří asi 6 km, dalo by se tedy říci, že se jedná o nejvyšší horu světa), návštěvnické centrum. Národní historický park PU´UHONUA O HONAUNAU, jedná se o významné havajské posvátné místo – prehistorická vesnice s mauzoleem 23 havajských králů, obklopené desítkami bohů vyřezávaných ze dřeva. Ubytování ve městě Kailua-Kona na 1 noc.    

9.den: Přelet do Lihue na ostrově KAUAI, geologicky nejstarší havajský ostrov, pro svou zeleň bývá nazýván Zahradním ostrovem. Dvojitý vodopád Wailua padající do hloubky 53 metrů, výlet podél severního pobřeží ostrova, procházka pralesem podél oceánu (část Kalalau Trailu), koupání. Ubytování na 2 noci.

10.den: Zastávka u hinduistického chrámu. Cesta jižní částí ostrova do WAIMEA KAŇONU (obdoba Arizonského Grand Canyonu, ale zelená). Výška až 900 m a délka 16 km. Vyhlídky, procházky, strhující pohled na pobřeží NA PALI COAST. Zdejší pohádková krajina nemá ve světě obdoby. Zastávka u sochy KAPITÁNA COOKA ve Waimea (zde v roce 1778 jeho první kontakt s Havajskými ostrovy). Nocleh ve stejném hotelu.

11.den: Přelet do Kahului na ostrově MAUI, jedná se o druhý největší ostrov celého souostroví, má rozlohu 1.883 km2. Posvátné Iao valley. Dominantou tohoto státního parku je hora Iao Needle, tedy „Iao jehla“ rostoucí z údolí do výšky 370 metrů. V tomto krásném údolí byla koncem 18. století svedena bitva v rámci sjednocování ostrovů, bojovníci z Big Islandu nahnali obyvatele Maui do tohoto údolí a pobili je zde. Koupání na některé z mauiských pláží. Ubytování v hotelu na 3 noci.         

12.den: "Nebeská" cesta do městečka HANA na východní straně ostrova, na 83 km trasy je 617 zatáček, 57 mostů a neuvěřitelné množství zajímavostí - pralesy, kvetoucí stromy a rostliny, vodopády, tůně, krásné zátoky, pláže.

13.den: Půldenní plavba (není v ceně) na šnorchlování/ koupání u ostrůvku Molokini a pozorování mořských živočichů. PŘÍSTAV LAHAINA (Pioneer Inn, první místní hotel, z roku 1901, Banyanovník - obří strom, zakrývající celé náměstí /2.700 m2/, příjemná atmosféra ulic města, přístav). Koupání.

14.den: Výjezd autem na vrchol sopky Haleakala (v překladu Dům slunce, 3.055 m.n.m.; návštěvnické centrum, vyhlídky). Možná potkáme i ptáka Nene (Bernéška havajská), určitě spatříme další endemit - Haleakalský Stříbrný meč (jedna z nejvzácnějších rostlin světa). Odlet do kontinentálního USA.

15.den: Přeletový den (kvůli časovému posunu v délce 12 hodin).

16.den: Přílet do Prahy.

Pozn.: Pořadí návštěvy jednotlivých ostrovů může být pozměněno.

 

Cena zahrnuje:

  • 13x ubytování v hotelech ** až *** s WC a koupelnou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní a resortních poplatků
  • nájem 7-mi místných vozů na každém ostrově, každý obsazen 5+1 osobami na kompletní dobu pobytu - bez omezení najetých mil včetně benzínu
  • letenky Praha - Havaj - Praha, 3x místní letenky mezi ostrovy
  • všechny letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu, který zároveň řídí 1.vůz
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- stravu
- vstupy (cca 25,- USD/os.; fakultativní lodní výlet 50-100,- USD/os.; fakultativní návštěva Polynéského kulturního centra (50-85,- USD/os. v závislosti na typu vstupenky)
- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.).
- formulář ESTA (vízum do USA) = 500,- Kč/os.

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -1.500,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -1.000,- Kč
- komplexní pojištění = 1.568,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 15.000,- Kč
- formulář ESTA (vízum do USA) = 500,- Kč/os.

Poznámka:

Sleva pro řidiče: 15.000,- Kč (Průvodce se střídá v řízení obou vozů a jede vepředu. Řidič druhého auta jezdí v závěsu za autem s průvodcem. Požadujeme praxi v řízení 100.000 km).

 

Předběžný letový řád:

tam: KL1350 02/10 PRG-AMS 06:20-07:50

tam: KL 601  02/10 AMS-LAX 09:50-11:55

tam: DL1159 02/10 LAX-HNL  14:55-18:08

zpět: DL2845 15/10 KOA-SEA  20:30-05:09

zpět: DL 034  16/10 SEA-CDG  13:21-08:10

zpět: AF1082 17/10 CDG-PRG 12:45-14:25